Konserwacja laptopów w serwisie komputerowym w Lublinie

Odpowiednie dbanie o sprzęt komputerowy to nie tylko porządek z zewnątrz czy ładnie ułożone ikony na pulpicie. Najważniejszą czynnością, którą należy wykonać przynajmniej raz na 2 lata lub oczywiście częściej w zależności od intensywności użytkowania laptopa czy komputera stacjonarnego, jest udrożnienie układu chłodzenia, z kurzu który zgromadził się przez miesiące pracy sprzętu. Po dokładnym wyczyszczeniu wentylatorów i radiatora należy również pamiętać o wymianie starej pasty i termopadów na nowe, które nie spełniają już swoich właściwości termoprzewodzących. Taką usługę można zlecić wyspecjalizowanemu serwisowi komputerowemu w Lublinie, lub próbować we własnym zakresie przeprowadzić taką operację.

Jakie są objawy niedrożnego układu chłodzenia?

W przypadku kiedy po uruchomieniu laptopa czy komputera stacjonarnego po paru minutach czy godzinach pracy, operacje otwierania plików, programów są wykonywane coraz wolniej, słychać głośniejszą pracę wentylatorów próbujących odprowadzić nadmiar zgromadzonego ciepła na zewnątrz. A w ekstremalnych przypadkach w trakcie pracy komputer potrafi się wyłączyć, i włącza się dopiero po jakimś czasie.

Dobrze przeprowadzone konserwacja przez serwis komputerowy w Lublinie, pozwoli nam cieszyć się długo z pracy naszych laptopów oraz komputerów, wydłużając ich żywotność i chroniąc przed poważniejszymi i kosztowniejszymi awariami układów BGA.

Dodaj komentarz